Sdružení ARACHNE z.s.
instagram
About us in English

Letošní podzimní Arachne se konalo na drsném severu ČR,

v Novém Boru
od 24. do 28. října 2012

v místní základní škole na náměstí.

     Po příjezdu jsme zcela netradičně přeskočili seznamovací hry, jelikož se většina znala, a vrhli jsme se rovnou na hry kolektivní – volejbal a Ulac (vybíjenou létajícím talířem posílaným po zemi), neboť by byl hřích nevyužít velkou tělocvičnu, kterou jsme zde měli k dispozici. Pěkně jsme se vyřádili a jakmile jsme se uložili na žíněnky ke spánku, už nás budila kytara, protože jsme museli stihnout východ slunce na Klíči.
     Budíček byl už v 5:30 a nalačno se vyráželo na celodenní výlet. Po namáhavém výstupu až na samý vrchol Klíče na nás čekala nádherná snídaně, doplněná neskutečným východem slunce, jež nám v té absolutní mlze prozradily pouze hodinky. Po vydatné snídani nás čekal neméně náročný sestup, neboť se leckomu smekaly boty na kluzkých kamenech. Po projití vísek Svoru, Cvikova a Radvance jsme se ve Sloupu v Čechách rozdělili na 2 půlky, jedna se šla ještě pokochat krásami Sloupu, druhá zamířila nazpět přes Janov do Boru odpočívat nebo vařit čočku s bůčkem. Po večeři a sněmu pro nás měl MG připravenou poutavou cestovatelskou přednášku o jeho únorovém cestování po Maroku.

     Následující den se opět vstávalo brzo, abychom stihli vlak jedoucí do České Lípy. Tam nás nejprve čekala tříhodinová prohlídka místního Vlastivědného muzea s mnoha zajímavými expozicemi. Hlavním programem dne byla však brigáda. V jedné lokalitě za průmyslovou zónou v České Lípě bylo potřeba odstranit a posekat náletové dřeviny, hlavně olše a vrby, aby se zde dobře dařilo obojživelníkům, kteří tam přebývají. Ač nám bylo řečeno, že je to práce na 3 dny pro 50 lidí, my to zvládli pomocí sekyrek, pilek a nůžek v počtu 25 lidí ani ne za 4 hodiny. Zřejmě to bylo tím, že jsme v tom měli systém, skvěle jsme spolupracovali a před začátkem práce se posilnili opečenými buřty.
     Po návratu a večeři jsme si ještě v setmělé tělocvičně zahráli hru na upíry, super upíry a lovce upírů.

     Sobotní den se nesl ve znamení kouzel a magie. Po snídani nás čekala hra Mágové, kde jsme se v týmech učili kouzla a předváděli je před porotou skládající se z ředitelky Jáji a jejího zástupce Radka, abychom byli přijati na prestižní Školu čar a kouzel. Nakonec byli do školy přijati všichni, protože i když někteří nestihli předvést všechna kouzla, byli natolik kreativní, že by o ně škola nemohla být ochuzena. Následovala upíří hra číslo 2, která se zabývala vysáváním krve z různých druhů živočichů.
     Po obědě nám byl vtipnou formou oznámen program na večer, který se měl nést v tanečním stylu. Každý z nás si měl vyrobit nějaký převlek z přírodnin, jelikož tématem večera byl podzimní les, a to i přesto, že celý Nový Bor pokryl přes noc sníh. Dalším naším úkolem bylo připravit na tento taneční večer divadelní představení, hry o přestávkách a předtančení.
     Večer se povedl ve všech směrech. Zatancovali jsme si tance známé i méně známé, převážně klasiku a latinu, čekala nás soutěž o nejoriginálnější účes i překážková dráha. O půlnoci nás čekalo překvapení. Jak jinak než kouzelnické. Nejlepší studenti a absolventi Školy čar a kouzel předváděli, co vše se za ta léta naučili. Poté se opět vrátilo k tančení.

     Na neděli nám zbylo už jen uklízení prostor, jež jsme měli k dispozici, aby v pondělí školáci ani učitelé nepoznali, co všechno se zde dělo. A před polednem nastalo loučení a odjezd domů. Tak zase příští rok…

Jája


Více fotek si můžete prohlédnout na:
>> http://arach.rajce.idnes.cz/Podzimky_2012_v_Novem_Boru_-_VojDuch/
>> http://arach.rajce.idnes.cz/2012_-_podzim_-_Jirka/
>> http://arach.rajce.idnes.cz/podzimni_brigada_2012/