Sdružení ARACHNE z.s.
instagram
About us in English


Organizátoři:
(pro jistotu v abecedním pořadí, aby se nehádali )

> Nejaktivnejší organizátoři neboli hardcore < > Občasní pomocníci a postavy z arachní historie <Nejaktivnejší organizátoři neboli hardcore
Celé jméno: Mgr. Václav Bočan
Slyší na jméno: Vašek
Odborné zaměření: buněčná biologie

O Vaškovi: Chcete-li proniknout do světa buňky, je Vašek ten pravý, kdo vám s radostí udělá průvodce a povypráví o všech možných i nemožných organelách (a pak i ukáže v mikroskopu libovolného typu). Stejně dobře se ho ale můžete zeptat i na hudební klasiky či si s ním zahrát na flétnu. Vašek je totiž multifunkční a v čase mezi studiem, hraním v kvartetu a v bigbandu či během organizace další hromady věcí si najde čas i na výlet na hory. Nebo na vymýšlení nejrůznějších trotlovin.

Celé jméno: Mgr. Klára Daňková
Slyší na jméno: Klára
Odborné zaměření: ekologie hmyzu

O Kláře: Její nadšení při zkoumání biologických fenoménů nebo popisování fascinujících skutečností živého světa musí nakazit asi každého. Většinou jí také zbývá dostatek energie na dlouhé noční zpívání a provádění všelijakých neplech i plech. Když vám bude tvrdit, že se zabývá “myšičkami”, nevěřte jí to, ve skutečnosti je to entomoložka, zabývá se pestřenkami a evolucí jejich mimeze. Baví ji hledat souvislosti napříč obory a jednoduchost ve složitém. Mimo to má ráda drobná ušatá zvířátka a toulání po kopcích.

Celé jméno: Mgr. Lukáš Falteisek, Ph.D.
Slyší na jméno: Lukáš
Odborné zaměření: geomikrobiologie

O Lukášovi: O Lukášovi lze zcela právoplatně říci, že je podzemním mužem. Nikoli tělem, ale oborem a duší ano. Zajímá se o mikrobiální společenstva v dolech a dokáže o nich hodiny povídat, ač vám to přijde jako pár minut. Je průkopníkem na poli punk-rockové molekulární biologie. Ke všemu přistupuje přísně racionálně a nesnáší pověry (schválně, zkuste se ho zeptat na nachlazení a vitamín C). Je také tak nedostižný v hraní jistých strategicko-vědomostních nočních her, že je dlouhodobě nutné ho vyhlašovat ve zvláštní kategorii.

Celé jméno: Mgr. Magdalena Gajdošová
Slyší na jméno: Majda
Odborné zaměření: evoluční parazitologie

O Majdě: O Majdě: Jestli vás Arachne poprvé nadchlo v příspěvku na Facebooku nebo Instagramu, pak můžete poděkovat Majdě :-). Kromě toho, že je duší našich sociálních sítí, se věnuje s velkým nadšením také odbornému programu. Stará se o výběr přednášek a praktických cvičení na Letním Arachne, a její vlastní přednášky o fascinujícím světě parazitů mají u účastníků vždy nadšené ohlasy. Majda s oblibou říká, že vědu nedělají jen vědci :-), a zapojuje milovníky přírody do vědeckých projektů (citizen science). Ve volném čase si ráda dává do těla při vytrvalostním běhu nebo kruhovém tréninku, ráda fotí, tančí a čte dobré knihy.

Celé jméno: RNDr. Martin Golan, Ph.D.
Slyší na jméno: MG (čti emdží)
Odborné zaměření: spektroskopie

O MG: Biolog tělem, matfyzák duší :-). Přestože jezdil dlouhá léta jako účastník na biologická soustředění, dal nakonec přednost studiu biofyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Nicméně i přesto (nebo právě proto!) je pro nás nepostradatelným článkem mimoodborného vedení Arachne. Často se nám stane, že si nad něčím lámeme hlavu a Martin přijde, vymyslí to a my jen koukáme. Umí vážit slova, dovede člověka potěšit i úžasně pobavit. Hraje krásně na kytaru a člověk s ním rád prozpívá celou noc.

Celé jméno: Mgr. Jiří Hadrava
Slyší na jméno: Jirka
Odborné zaměření: zoologie

O Jirkovi: Jirka se podílí zejména na odborném programu vedením projektů a exkurzí. Při pohybu v terénu je témeř nezničitelný, od chytání a určování hmyzu ho neodradí blížící se bouřka, vedro, puchýře na nohách a dokonce ani hlad. Ochotně zodpovídá dotazy snad ze všech oblastí biologie a s chutí řeší nejrůznější přírodovědné problémy. Rád se však zapojuje i do mimoodborného programu, jeho hloubavost a analytické myšlení jsou často velmi přínosné. Má rád hudbu, a hraje-li se na kytaru, málokdy si to nechá ujít.

Celé jméno: Bc. Eliška Havlíčková
Slyší na jméno: Eliška
Odborné zaměření: botanika

O Elišce: Okolí Elišku podezřívá, že jí místo krve koluje v žilách káva. Většího fajnšmekra byste těžko pohledali. Zlí jazykové tvrdí, že na botanickou dráhu se vydala jen proto, aby si mohla z expedic vozit domů nové odrůdy kávovníků. Kromě kávy a botaniky má zálibu v tanci a divných korejských filmech. Ve vedení Arachne se nezalekne žádné výzvy, a s věčným úsměvem na rtech se pouští do organizace i v situacích, kdy by leckdo propadal trudnomyslnosti.


Celé jméno: RNDr. Zuzana Chumová, Ph.D.
Slyší na jméno: Kodulka
Odborné zaměření: botanika cévnatých rostlin

O Kodulce: Kodulku na Arachne spatříte v odborném dění či na projektech zabývajících se botanickou tématikou, ale také během mimoodborného programu, kam přináší velký kus energie, další nápady a vždy také pomocnou ruku. Kodulky úsměv a milá slova jsou vždy povzbuzením. Kdyby vám přišlo, že Kodulka umí a zvládne všelicos, rozhodně se nepletete, ovládá hru na různé hudební nástroje, ráda fotografuje a poradí si i s plánováním a realizací společného vaření! Velkou radostí je pro ni tanec či další sportovní vyžití a také její dvě děti, Kuba a Kristýnka, které poznají všichni velmi rychle, zkrátka se na vás nenadále zavěsí a jen tak se nepustí :)

Celé jméno: Mgr. Lukáš Janošík
Slyší na jméno: Zbojník
Odborné zaměření: mykologie

O Zbojník: Zbojník, jak mu s oblibou přezdíváme, je mladý energický vedoucí, který se do programu od počátku aktivně zapojuje. To, že se sám na Arachne jako účastník nestihl vyskytnout, mu v tom nijak nepřekáží. Čiší z něj nadšení jak pro program mimoodborný, tak i odborný a v obojím je velmi dobrý. Velmi snadno se vám tedy může stát, že vás prožene na odpolední či noční hře a ráno vám stejně čile odpřednáší zajímavou přednášku. Sám se zabývá houbami, ne těmi k jídlu, ale maličkými, jež parazitují na meších. Zbojníka jen tak něco nerozhází a ani v zimě, hladu a vyčerpání ho neopouští dobrá nálada. Jedinou jeho slabinou je silný odpor k cibuli.

Celé jméno: Anežka Marko
Slyší na jméno: Anežka
Odborné zaměření: medicína

O Anežce: Přáli jste si také mít ochočenou lišku, jako Malý princ? My jednu takovou máme, usměvavou, nepřehlédnutelnou zrzavou Anežku. Ochočili jsme ji už dávno, v době, kdy byla jednou z nejnadšenějších účastnic, takže se nemusíte bát, nekouše :-). Zato umí zacházet (nejen) s černým uhlím a obvazy, protože se dala na studium medicíny. Na Arachne jezdí jako zdravotnice, ale potkáte ji i při hrách nebo na výletech. Tu trochu času, kterou jí nevyplňuje příprava na lékařskou dráhu a Arachne, věnuje setkávání s kamarády a cestování s batohem na zádech po různých zajímavých zemích.

Celé jméno: Bc. Eva Matoušková
Slyší na jméno: Evča
Odborné zaměření: ekologie hmyzu

O Evče: Evča už za svých účastnických časů ráda ostatním zpestřovala Arachne různými taškařicemi a neplánovanými nočními hrami. Nadšení a elán si přinesla i do vedení. Je tvůrcem komplikovaných a bláznivých her, ale stará se i o odborné vyžití účastníků. Věnuje se ekologii hmyzu a ekologickému modelování, své zájmy však nezužuje na jediný obor a po troše přemlouvání dovede povyprávět o mnoha zákoutích biologie. Evčiny zájmy jsou pestré. Má slabost pro matematiku a šifry, miluje chození po horách, přednáší a pomáhá na řadě dalších odborných soustředění a ze všeho nejvíc ji baví tropit hlouposti.

Celé jméno: Bc. Kristýna Revajová
Slyší na jméno: Týna
Odborné zaměření: design skla a šperku (jako fakt, to není chyba)

O Týně: Tajná agentka biologie, infiltrovala školu návrhářství šperku a skla a tváří se jak oděvní návrhářka, arachního ducha však nezapře. Taková naše osobní Mary Poppins – striktně vypadající dáma na úrovni, ale ve skutečnosti dračice, co se o nás láskyplně stará a zajišťuje nekončící zábavu. Kde je Týna, tam je pěkná muzika – její kytarové seance jsou vyhlášené skoro jako ty od MGho, hra na akordeon zcela bezkonkurenční a její silné hlasivky vás kromě zpěvu podpoří i v mnoha situacích. Prostě ten člověk, který s vámi bude ve tři ráno diskutovat o zelených příšerách a běhat po poli.

Celé jméno: Michael Salem
Slyší na jméno: Myšák
Odborné zaměření: chemie

O Myšákovi: Myšák v našich řadách rozšířil tým chemiků. Společně s Mírou tvoří neuvěřitelně reaktivní dvojici. Přestože studuje na VŠCHT, k biologii má blízko, zabývá se totiž biochemií a biotechnologiemi. Ale nejen chemií člověk je živ a u Myšáka to platí takřka totálně. Ve skutečnosti je mužem až renesanční šíře zájmů; prodiskutovat s ním tak můžete problematiku Blízkého východu, zazpívat si klasické muzikálové hity či pohádkové disney songy, probrat pronájem bytových i nebytových prostor, nákup akcií, zakládání kompostu či správnou péči o váš trávník.


Celé jméno: Mgr. Jasna Simonová
Slyší na jméno: Jasněnka
Odborné zaměření: malakozoologie

O Jasněnce: Nenechte se zmýlit něžným jménem, Jasněnka dovede být velmi drsná. Mezi její oblíbené činnosti patří například opatlávání holubů bahnem nebo krmení sýkorek živými šneky. Odborně se věnuje malakozoologii, konkrétně se zabývá studiem pasivní disperze šneků. Ráda se pokusí vám určit jakéhokoli plže, živého i mrtvého, s kupou nových vědomostí se však vrátíte, i pokud se jí zeptáte na nějakého jiného živočicha či rostlinu. Jasněnka se kromě odborného vyžití na Arachne stará i o dobrou náladu účastníků a vytváří pro ně zamýšlecí i prožitkové hry. Umí potěšit vlídným slovem, ale nenechte se zmást: je-li to zapotřebí, dovede se kohokoliv rázně zastat a ve scénkách zahrát jakkoliv drsnou roli.

Celé jméno: Bc. Vendula Sedláková
Slyší na jméno: Vendy
Odborné zaměření: mykologie

O Vendy: Odvážná superhrdinka, která jednorožčí silou slunce a svým úsměvem rozzáří celý svět. Ovládá teleportaci, jak jinak si vysvětlit, že se okamžitě objevuje v místě potřeby. Ráda přiloží ruku k dílu, obzvlášť pokud jde o pletichaření. Je na houby (doslova, nikoliv obrazně) – hlavně na mikroskopické vláknité, které by obyčejný smrtelník nazval plísní.Celé jméno: Miroslav Soukup
Slyší na jméno: Míra
Odborné zaměření: totální chemie

O Mírovi:V účastnických letech Míra vždycky inklinoval k chemii, sbíral jedovaté rostliny a navštěvoval mimo Arachne i chemické přednášky. Tahle vášeň mu zůstala, a tak nám každý rok v laborce voní i páchnou různé chemické aparatury, ve kterých nadšení účastníci pod jeho vedením něco extrahují. Na Arachne je Míra člověkem mnoha profesí, a tak stíhá zastávat funkci správce laboratoře, pokladníka, šéfkuchaře i vrchního animátora. Ve volném čase se věnuje pěstování masožravek, vysoké gastronomii a spalování matrací. Dokáže pomoci také s excelovými tabulkami, pracuje s nimi každý den.

Celé jméno: Mgr. Markéta Staňková
Slyší na jméno: Marky
Odborné zaměření: chiropterologie

O Marky: Vicemistryně v hodu nožem na cíl do 160 cm, aspoň podle legend. Nyní, když svou kariéru světově proslulé nožařky pověsila na hřebík, se Marky věnuje jiným ostrým věcem. Třeba hlasům netopýrů (ty jsou často tak ostré, že je už nejde slyšet) nebo lezení na ostré skály. Marky je sice ostrá, ale nabroušená bývá málokdy. Na Arachne zabrousí jak do organizace strategických, zamýšlecích i kreativních her, tak i do odborného programu, kde s nadšením vede projekty (nejen) na mapování savců či pořádá večerní odchyty netopýrů.

Celé jméno: Bc. Matěj Znamínko
Slyší na jméno: Matěj
Odborné zaměření: ekologie ledovcových mikroorganismů

O Matějovi: Matěj je po většinu času velmi tichý a nenápadný, v rozhodující okamžik však vždy dovede zasáhnout a vyřešit jakoukoli situaci, často s osobitým humorem. Svůj volný čas tráví dlouhými cyklovýlety, které se občas protáhnou na několik týdnů a navštíví při nich Ukrajinu a Srbsko. Matěj je velmi všestranně nadaný, vedle nejrůznějších biologických otázek vám dokáže zodpovědět také otázky týkající se všeho od motocyklů přes hudbu až po historii vojenské techniky.
Občasní pomocníci a postavy z arachní historie
Celé jméno: Mgr. Miloš Duchoslav
Slyší na jméno: Miloš
Odborné zaměření: molekulární biologie rostlin

O Milošovi: Miloš patříval mezi účastníky, kteří nikdy nešli daleko pro jakoukoliv rošťárnu nebo legraci. Nyní to dotáhl až na hlavního vedoucího, čímž maličko zezodpovědněl, ale stále si vždycky najde čas, aby se kromě organizačních záležitostí angažoval také v mimoodborném programu. Nejradši má hry strategické, ale díky své všestrannosti si bere na starost i hry běhací, psychologické a další. Podobně jako řada dalších členů vedení je náruživým tulákem a cestovatelem, který se nezalekne námahy ani nepohodlí.

Celé jméno: Mgr. Vojtěch Duchoslav
Slyší na jméno: Vojduch
Odborné zaměření: geomikrobiologie

O Vojduchovi: Vojta je šedou myší vedení. Je tichý a nevýrazný, a pokud do něj člověk přímo nevrazí na chodbě, většinou ho během 14 dnů na soustředění ani nezaregistruje :-D Kromě toho rád fotí, hlasitě zpívá a šumaří k tomu na kytaru, hodně jí a vaří levná jídla z prošlých potravin. Má rád podzemí a geomikrobiologii a fascinují ho biologické otázky na pomezí s chemií či fyzikou. Důsledkem jeho snahy o mezioborovost je, že nic neumí pořádně, zato do všeho kecá. Podobný přístup má i k mimoodbornému programu. Pravidelně usíná na všech přednáškách, na schůzích vedení i na večerních sněmech.

Celé jméno: Ing. Jana Haasová (Tomšová)
Slyší na jméno: Jája
Odborné zaměření: rozvoj venkovského prostoru

O Jáje: Jája pochází z malé vesničky jménem Vápno. Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v oboru Rozvoj venkovského prostoru, a přestože se tam stala paní inženýrkou, živí se nyní jako instruktorka a zdravotnice dětí a mládeže na školách v přírodě, adaptačních kurzech a lyžařských výcvicích. Také dělá asistentku tělesně postiženým florbalistům na elektrických vozících. Jája má vždycky neuvěřitelné množství nápadů a inspirace a pracuje ohromně svědomitě. Je s ní spousta legrace a nikdy nezkazí žádnou zábavu. Na Arachne zastává funkci hlavního nástěnkáře, dále se snaží vytvářet a zpracovávat přihlášky a také zodpovídat různé telefonické či e-mailové dotazy o soustředěních.

Celé jméno: Mgr. Martina Horáčková
Slyší na jméno: Martina
Odborné zaměření: geobotanika

O Martině: Martina je postgraduální studentkou geobotaniky, díky čemuž na výletech ostatním otevírá oči odhalováním skrytých vztahů mezi rostlinami a jejich prostředím. Většinu času na Arachne ale věnuje mimoodbornému programu. Má smysl pro estetiku a je výtvarně zdatná, takže se díky ní pravidelně konají nejrůznější umělecké aktivity. Zároveň ale ráda tvoří hry, které člověka přivedou k zamyšlení, ať už o samotě, nebo prostřednictvím diskuse s ostatními. Kromě toho má Martina duši tulačky, často se prostě sebere a vyrazí někam do přírody, spát pod hvězdami a pozorovat východy slunce. Své kroky však většinou neobrací ven do světa, nýbrž dovnitř české kotliny, svého "doma".

Celé jméno: Mgr. Petr Janšta, Ph.D.
Slyší na jméno: Janštík
Odborné zaměření: entomologie, zoologie bezobratlých

O Janštíkovi: Janštík nejprve přijel na soustředění jako lektor (toho času student magisterského studia na UK, PřF) a následně byl zapojen i do mimoodborného programu. Jeho přednášky a praktika inspirovaná říší hmyzu či dalších bezobratlých jsou velmi oblíbené dodnes. V létech 2008 – 2011 byl hlavním vedoucím Letních odborných soutředění, nyní vystupuje jako jednatel Sdružení a pravá ruka svého nástupce Miloše. Janštík se také podílí na organizaci odborného programu, vymýšlení mimoodborného programu, řešení jakýchkoliv náhlých organizačních potíží a ve chvíli, kdy už nikdo jiný nemá sil, tak ještě dokáže ostatní neuvěřitelně povzbudit. Všichni ví, že se na něj mohou opravdu spolehnout.

Celé jméno: doc. Mgr. Ondřej Koukol, Ph.D.
Slyší na jméno: Bobo
Odborné zaměření: mykologie

O Bobovi: Díky Ondrovi mykologie nechyběla na žádném ze soustředění - někdy byla převlečená za fytopatologii, jindy skrytá v mykorrhizách nebo projektech, jindy zas podávána po malých dávkách spolu s lichenologií během odborných vycházek. V letech 2004-2007 působil jako hlavní vedoucí; spolu s Mourkem a později s Janštíkem tvořili skvělý tým, který se velmi zasloužil o získávání různých grantů podporujících činnost sdružení apod. V současnosti jezdívá už jen na pár dní na letní soustředění, tyto dny ovšem vždy patřičně okoření svým hereckým talentem a suchým humorem.


Celé jméno: Ing. Markéta Kubánková, Ph.D.
Slyší na jméno: Makoušek
Odborné zaměření: fluorescenční spektroskopie a mikroskopie

O Makouškovi: Makoušek se z roku na rok změnila z účastnice na zdravotnici. Jako zdravotnice dovede vyléčit v podstatě cokoliv (většinou jí k tomu stačí jen živočišné uhlí :-) a navíc umí báječně propichovat puchýře! Ale není samozřejmě jen zavřená na ošetřovně, ale dělá i nezničitelnou lektorku mimoodborného programu. Přijde vždy tam, kam je potřeba a každého umí potěšit vlídným slovem. Je pro každou špatnost, má ráda pohyb a s potěšením hraje na kytaru bez ohledu na denní či noční dobu. Občas se zatoulá na pár měsíců na opačný konec světa, ale zatím se nám naštěstí vždycky zase vrátila :-)

Celé jméno: Mgr. Martin Kuthan, Ph.D.
Slyší na jméno: Kuty
Odborné zaměření: mikrobiologie a biologie kvasinek

O Kutym: Kuty byl původně pozván jako lektor (aby vedl “bílé” molekulárnické přednášky a projekty), ale už od první chvíle bylo jasné, že to tím neskončí. Je mistrem bizarních převleků a jeho role v různých scénkách se často do pamětí diváků vryjí natrvalo. Ačkoli již má rodinu, nějaké “zvážnění” ho naštěstí rozhodně nepostihlo a vždy si najde čas, aby se na Arachne alespoň na pár dní ukázal.


Celé jméno: Mgr. Tereza Mašínová, Ph.D. (Poláčková)
Slyší na jméno: Terkouš
Odborné zaměření: algologie a mikrobiální ekologie

O Terkoušovi: Terka je ohromně energická - díky ní se při mimoodborném programu pořád jenom někde neválíme, ale okusíme i nějaký ten sport. To však neznamená, že by se bez ní nesportovní aktivity jako divadlo a jiné hrátky obešly! Terka si umí dělat ohromnou legraci z čehokoli a strhnout s sebou všechny okolo, ale přitom si pořád dovede udržet nadhled nad tím, co se děje. Do odborného programu přispívá zejména algologickými projekty.

Celé jméno: RNDr. Jan Mourek, Ph.D.
Slyší na jméno: Moureček
Odborné zaměření: bezobratlí (akarologie a půdní biologie) a didaktika Bi

O Mourkovi: Honza byl jedním ze zakládajících členů Sdružení Arachne a dlouho patřil mezi ty, bez nichž by sdružení nemohlo existovat (byl hlavním vedoucím v letech 2002 a 2003). Jeho nasazení ve věcech týkajících se přípravy soustředění, a to jak mimoodborného, tak odborného programu, vedení účetnictví, sepisování grantů a organizace v průběhu soustředění někdy bralo dech. V posledních letech se všech letních soustředění zúčastňuje jako lektor odborného programu, zároveň se však ale rád zapojuje do scének, diskusí a her v rámci “mima”.

Celé jméno: Mgr. Vítězslav Plocek
Slyší na jméno: Víťa
Odborné zaměření: mikrobiologie (zejména biologie kvasinek)

O Víťovi: Víťa patřil k dlouholetým účastníkům letních soustředění a z něj se stal lektorem odborného programu. Vždy si na soustředění připraví zajímavá praktika nebo přednášku. Velmi pečlivě se stará o bezproblémový chod laboratoře a je na něj spolehnutí. Samozřejmě se zapojuje také do her v rámci mimoodborného programu. Ve volných chvílích rád spí nebo se dívá na filmy :-)


Celé jméno: Mgr. et Mgr. Marie Reslová
Slyší na jméno: Mája
Odborné zaměření: zoologie bezobratlých, učitelství biologie a chemie

O Máje: Mája byla v účastnickém věku nepřehlédnutelným živlem. Nyní z ní vyrostla ta zodpovědnější z nás, ale onen dřímající živel se v ní stále pravidelně probouzí. Do mimoodborného programu se díky ní dostávají hry, v nichž není příliš běhání a soutěžení, které však dávají možnost zastavit se, rozjímat, podívat se na svět jinýma očima. Umí naslouchat ostatním, ale i stát si za svou pravdou. Jejím vědeckým zaměřením je zoologie bezobratlých, ale za své poslání považuje předávat nabyté znalosti dál jako učitelka.

Celé jméno: Mgr. Vojtěch Stráník
Slyší na jméno: Vojta
Odborné zaměření: ochrana životního prostředí (zejména vzduchu)

O Vojtovi: Vojta svým smyslem pro humor a hereckým uměním umí snadno rozproudit zábavu a rozesmát všechny přihlížející. Kromě divadla má rád hry strategické a šifrovací, ale i takové, při nichž člověk zahodí masku důstojnosti a může se jen tak, naplno vyblbnout. Zároveň však umí myslet na meze, za něž by se při občas nezkrotném řádění arachňat nemělo zajít, a dokáže včas zatáhnout za brzdu. UPDATE: A čím je starší, tím víc za brzdu tahá a z provádění blbin se spíše posunul k takovým nedůležitým podružnostem, jako aby byl zajištěný objekt, jídlo, peníze a podobné nepodstatnosti :)

Celé jméno: Mgr. Jitka Sýkorová
Slyší na jméno: Jíťa
Odborné zaměření: ergoterapie a fyzioterapie

O Jítě: Každý, kdo je nemocný, může se těšit na její péči, neboť Jíťa nám dělá zdravotnici. Ne abyste toho využívali a byli nemocní schválně! Kromě zdravotničení má Jíťa velký podíl na přípravě mimoodborného programu, ať už jde o hry, sportovní hrátky nebo třeba tvoření něčeho krásného. Je vždy připravena pomoci a při tom stále dovede být neuvěřitelně veselá a milá. Odborně se věnuje ergoterapii, jež usiluje o dosažení co největší soběstačnosti lidí s různým druhem postižení a jejich zapojení či návrat do života ve společnosti.

Celé jméno: Mgr. Radek Šmíd
Slyší na jméno: Drak
Odborné zaměření: pedagogika matematika a informatika

O Drakovi: Radek se na Arachne poprvé podíval jako pomocník při tvorbě Labyrintu, v němž sestrojil ty největší záludnosti. Mimo to se stihl zapojit i do dalšího mimoodborného programu. Protože se mu u nás zalíbilo, jeho přítomnost na soustředění se každým rokem prodlužuje. Ač vzděláním ne-biolog, skvěle na Arachne zapadl a navíc díky svému zaměření dokáže na účastníky i profesionálně výchovně zapůsobit.

Celé jméno: RNDr. Blanka Zikánová
Slyší na jméno: Blanka
Odborné zaměření: mikrobiologie (zejména mikrobiologie kvasinek)

O Blance: Od prvopočátku činnosti soustředění zajišťuje Blanka mikrobiologické přednášky a praktika. Ke zdárnému chodu soustředění přispívá významnou měrou mimo jiné i tím, že pomáhá s vyúčtování finančnho příspěvku z biologické sekce PřF UK, zajišťuje část nákupu materiálu, zapůjčení mikroskopů a laboratorního vybavení, a protože je naším garantem za Biologickou sekci PřF UK, je za nás taky tak trošku zodpovědná. Kromě toho nám trpělivě v průběhu roku připomíná, co všechno je ještě třeba zařídit a obstarat před blížícím se soustředěním.

Celé jméno: Další lektoři a vedoucí
Slyší na jméno: mnoho různých
Odborné zaměření: všechno možné

Řada dalších příležitosných lektorů, vedoucích a bývalých velkých organizátorů, bez nichž by Arachne nebylo tím, čím je: Jana Bayerová, Pavlína Brettlová, Kateřina Brožová, Magda Drvotová, Ondřej Gahura, Michal Chlad, Zdeněk Janovský, Petr Jan Juračka, Filip Kolář, Jindra Mourková, Zuzana Musilová, Eva Novozámská, Štěpán Přidal, Dagmar 'Berneška' Říhová, Veronika Sedláčková, Lukáš Synek, Hana Štěpánková, Petra Šimonová, Lucie Tučková, Magda Uzlíková, Zdeňka Valenzová, Zdeněk Vaněček, Alžběta Vážná, Stanislav Vosolsobě