Sdružení ARACHNE z.s.
instagram
About us in Englishzpět na stránku soustředění
Již si nebudeme stýskati, neboť jsme našli Arachne, kde zůstaneme a sídla zarazíme. Vizte, to je to Arachne, které jste hledali. Často jsem vám o něm mluvil a sliboval, že vás do něj uvedu. To je to Arachne zaslíbené, zvěře a ptáků plné, medem oplývající. Na všem budete míti hojnost a bude nám dobrou obranou proti nepřátelům. Hle, Arachne po vaší vůli!
praotec Čech (Jirásek, A., 1894)

Pojeď s námi na bájně-mytické, ale i přísně vědecké

16. letní biologické soustředění Arachne
v Janských Lázních 3.8.-17.8.2013

A už je plno!
Přihlášku si můžeš stáhnout zde.
Letáček lákající na soustředění je k dispozici zde.

     Čím dřív přihlášku pošleš, tím větší šanci máš, že ještě nebude plno, a tím dřív se také dozvíš, že s Tebou počítáme. Proto neotálej! Cena soustředění se bude pohybovat mezi 4 300 – 4 600 Kč (finální částka bude upřesněna v závazné přihlášce, kterou obdržíš po odeslání vyplněné předběžné přihlášky). Cena zahrnuje náklady na ubytování v pokojích včetně povlečení, stravu 5x denně a částečně náklady na organizační a odborné zajištění programu. Zbylé finanční náklady a zapůjčení laboratorního a terénního vybavení poskytuje Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy a Nadace Vodafone Česká republika.

Místo letošního soustředění:
Škola v přírodě Duncan
Lesní 210
542 25 Janské Lázně

Co Tě na soustředění čeká?

     V rámci odborného programu se dozvíš spoustu nových informací z různých oborů biologie, které Ti podají pracovníci a studenti PřF UK i jiných špičkových pracovišť z ČR. Mimo přednášek se zúčastníš i pestré palety praktických cvičení v prostorách moderní mobilní biologické laboratoře. Dle svého rozhodnutí si vybereš odborný biologický projekt, na kterém budeš pracovat během celých 14 dní, data postupně vyhodnocovat a konzultovat s odborníkem v oboru a v závěru vše odprezentuješ formou posteru na vědecké konferenci. Samozřejmě nezapomeneme ani na terénní exkurze!
     Mimoodborný program v našem případě znamená, že na akci zažiješ nejrůznější aktivity - fyzicky náročné hry, hry na poznání sebe a druhých, tvořivé aktivity a spoustu dalšího. Akce Ti umožňuje prožívat něco neobvyklého a třeba se i na chvíli zastavit a zamyslet, protože nejen biologií živ je člověk! Minulá soustředění ukázala, že lidé se z nich vraceli naplněni pozitivními zážitky a často překonali sami sebe. K tomu, aby se to povedlo, je třeba abys měl/a chuť si něco zkusit, i když by Ti to mohlo zpočátku přijít náročné nebo neuvěřitelné. Ve většině případů účastníky samozřejmě do programu nenutíme, ale než se rozhodneš s námi jet, uvaž, zda se chceš převážné většiny programu aktivně účastnit a tím si odpočinout od přednášek, kterým je věnována velká část dne na soustředění a zažít něco, co se ti třeba jen tak nepodaří.Soustředění je realizováno za podpory Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Nadace Vodafone Česká republika.