Sdružení Arachne

Kouzelné Arachne Velké Losiny 2022

14. – 18. 4. 2022

Na zelený čtvrtek se sjeli arachňáci z celé republiky do malebného okolí jesenického pohoří. Akce se konala ve městě Velké Losiny.

Hned na Velký pátek se konaly Velké výlety. Jako například výlet na kopec tak Velký, že mu museli uříznout špičku a místo té tam dal udělali Velkou nádrž (Velké Dlouhé stráně). Po cestě mnozí mohli spatřit i sníh, který odmigroval do refugií na vrcholky hor. Tohoto někteří z nás využili při cestě zpátky na vlak, kdy si to drandili na igelitových taškách z kopce dolů. Cestu dolů po sněhu bohužel nedokázal nikdo zdokumentovat, protože měli všichni plné ruce práce s tím aby nesjeli po sjezdovce dolů, takže zde máme pouze uměleckou rekonstrukci této události)

V sobotu byl den projektů, které se všechny týkaly kouzelnictví neb Velikonoce jsou časem čar a kouzel. Některé projekty se zabývaly tím, kolik dřeva je potřeba na upálení jedné čarodějnice, jiné hledaly kouzelné a satanistické výrazy v sekvenci DNA nebo vařily omamné čarodějnické lektvary ze zdejšího býlí (a mimo to také bylinkové pomazánky, pukléřkové pudinky a lišejníkové driáky). A jeden algologicko-forenzní projekt zkoumal, kde Vendy utopila bezbranného (plyšového) psa, za pomocí toho, které řasy se v něm uchovaly.

V neděli byl den odborných výletů, kde se mimo všelijaké hmyzáky, květiny a jiné objekty sbíraly i vrbové proutky na nadcházející aktivitu. Po výletě přišly na řadu Velikonoční tradice, jako barvení vajec či pletení karabáče (pro ty, co nepochází z východu známý taky jako pomlázka). V neděli se také pro zájemce podnikl výlet do zdejší proslulé, starodávné, funkční výrobny papíru.

Neboť jsou Velikonoce časem kouzel dostali účastníci také jednoho večera záhadnou zprávu, která (když ji správně vyluštili) je dovedla k velikonočnímu vejci plného pokladů. Cestu zpátky museli ti z nás, co si nepořídili místenku, vydržet ve vlakové chodbě, což nás ale nijak zásadně neomezilo, jak můžete vidět.

HonzaOdkaz na další fotky na Zoneramě:

Kodulka, Jenda, Káťa a směsné album