Sdružení Arachne

O Arachne

Sdružení Arachne, z.s. je spolek, který pod záštitou Biologické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá nejrůznější biologická soustředění pro středoškoláky. Studenti se zde seznamují nejen s různými disciplínami biologie ve formě přednášek, praktických cvičení a exkurzí, ale také se aktivně zapojují do vlastních výzkumných projektů. Současně se během soustředění všichni mohou zúčastnit i mimoodborného programu, který podporuje tvořivost, fantazii, sportovní vyžití i týmového ducha.

Během roku se konají zpravidla tři akce – jarní, letní a podzimní. Jarní soustředění je zaměřené především na odborné výlety a vycházky a trvá většinou pět dní. Letní soustředění se koná obvykle na přelomu července a srpna po dobu 14 dní. Jeho náplní je jak odborný, tak i mimoodborný program. Na tzv. podzimním Arachne, probíhajícím vždy během podzimních prázdnin, jsou pak upřednostněny opět terénní exkurze a mimoodborný program. Na všechna soustředění jsou zváni odborní lektoři z řad pedagogů a studentů PřF UK a dalších vědeckých institucí z ČR.

Děkujeme za podporu

V roce 2024 nás čeká

Jarní Arachne
Kdy: 7. 5. – 12. 5.
Kde: Blansko-Obůrka, Moravský kras
Přihlašování: Už proběhlo

Letní Arachne
Kdy: 3. 8. – 17. 8.
Kde: Mařenice, Lužické hory
Přihláška: zde

Podzimní Arachne
Kdy: 25. - 29. září
Kde: nechte se překvapit :-)

Aktuality

13. 5. 2024: Jaro je za námi.

17. 3. 2024: Přihlašování na jaro je zde!

23. 2. 2024: Přihlašování na léto je tu!

23. 11. 2023: Nový web spuštěn! Zatím stránky ladíme a místy něco chybí :), staré stránky jsou zatím dostupné na arach.cz/old

Starší aktuality


Nechceš zmeškat žádnou přihlášku na Arachne? Přihlaš se k odběru aktualit:

Sociální sítě